Nasz sklep Internetowy wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niego oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

zamknij
Obroża na kleszcze i pchły — dla kota, dla psa. Jaką wybrać?

Obroża na kleszcze dla psów i kotów pozwala chronić zwierzęta przed pasożytami. Jednak nie jest łatwo spośród wielu dostępnych na rynku opcji wybrać tą najlepszą.

Jak dobrać obroże na kleszcze dla psa lub kota?

Obroże sprzedawane są w kilku rozmiarach, i aby dobrać odpowiednią dla pupila, należy zmierzyć mu obwód szyi. Wtedy dopiero możemy dopasować odpowiedni produkt dla zwierzaka. W razie wątpliwości warto kupić większa, ponieważ wtedy zawsze można ją skrócić wedle potrzeb. Sposób zakładania takich przeciw kleszczowych niczym się nie różni od zwykłych obroży, powinna ona być zapięta nie za luźno, aby nie zsunęła się z głowy, ale również nie może ściskać zwierzęcia. Przy zakupie obroży na kleszcze warto zwrócić uwagę na długość jej działania. Na rynku dostępne są różne produkty, które chronią przed pasożytami do trzech miesięcy lub nawet do roku. To do nas zależy wybór. Warto również postawić na bezwonną obrożę na kleszcze dla psów oraz kotów. Jest to korzyść zarówno dla właściciela, jak i jego pupila.

Czy warto wybierać wodoodporną obrożę na pchły?

Oczywiście, że warto! Wodoodporna obroża na pchły i kleszcze będzie chroniła twojego pupila także w deszczowe dni. Nie trzeba jej także ściągać podczas kąpieli. 

Kleszcze są zagrożeniem dla psa przez cały rok

Kleszcze stanowią całoroczne zagrożenie dla ludzi oraz zwierząt. Dlatego warto stosować ochronne obroże lub maści bez względu na porę roku. Kleszcze nie występują tylko w lasach, zwierzę może przynieść je również z parków, łąk lub nawet wysokiej trawie. Dlatego warto po powrocie z pupilem do domu ze spaceru obejrzeć mu dokładnie sierść. Można wtedy pozbyć się kleszcza, jeszcze przed tym jak się wgryzie w skórę. Należy bardzo uważać, ponieważ zagrożenie może czaić się wszędzie.

Kleszcze są bardzo niebezpieczne, ponieważ wpływają negatywnie na funkcjonowanie organizmu pupila. A dodatkowo mogą przenosić boreliozę, która zagraża nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. 

Od jakiego miesiąca można stosować u psa lub kota obroże na kleszcze?

Obroże dla psów często nie są przeznaczone dla szczeniąt oraz kociąt. Pierwsze środki odstraszające kleszcze mogą być stosowane dopiero od szóstego miesiąca. Przy zakupie obroży warto zwrócić na zalecenia producenta, umieszczone na opakowaniu, oraz skonsultować w razie wątpliwości z weterynarzem.

Działanie obroży na pasożyty?

Takie obroże odstraszają oraz chronią pupila, nie tylko przed kleszczami, ale również pchłami, poprzez nieustanne oraz powolne wydzielanie specjalnych substancji chemicznych. Odstraszają one oraz uśmiercają żerujące w sierści pasożyty. Jednak nie są one szkodliwe dla ludzi oraz zwierząt.

Pomimo wysokiej skuteczności środków na kleszcze, obroże nie gwarantują jednak 100% ochronny. Dlatego właśnie pomimo ich stosowania, warto regularnie sprawdzać sierść psów oraz kotów, aby móc jak najwcześniej wykryć pojawienie się niechcianych pasożytów.

Czy przeciw kleszczowa obroża dla kota ma sens?

Obroża przeciw kleszczom sprawdzi się również dla kotów, jednak jeśli zwierzak nie wychodzi na dwór, wtedy nie jest ona potrzebna. Ponieważ u kotów domowych, które nie mają kontaktu ze zwierzętami z zewnątrz, szansa na pojawienie się kleszczy jest niewielka. W takim przypadku można stosować ją jako produkt przeciw pchłom. W przypadku kotów, spędzających czas na podwórku, obroża przeciw kleszczom jest bardzo ważna, ponieważ zagrożenie okazują się ogromne. Niestety często właściciele nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie spotyka nie tylko psy, ale również koty.

Skuteczne obroże przeciwkleszczowe znajdziesz w naszej ofercie!