Nasz sklep Internetowy wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niego oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

zamknij

Odplamiacze

Odplamiacze to niezwykle przydatne środki do usuwania z ubrań uporczywych plam i zabrudzeń. Dzięki swojej silnej, chemicznej formule skutecznie potrafią wybawić z ubrań nawet najtrudniejsze do usunięcia plamy- z wina, jedzenia, krwi czy tłuszczu. Klasyczne wybielacze posiadają bardzo silną formułę, dlatego stosowane w nadmiernych ilościach mogą wybarwiać tkaniny. W Multi Branch znajdziesz dziesiątki skutecznych odplamiaczy wiodących producentów takich jak Dr. Breckmann, Oro czy Wirek.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Odplamiacz do ubrań - przydatny środek

Jak każda pani domu wie, przeróżne plamy na odzieży potrafią być prawdziwym utrapieniem. Ciężko się ich pozbyć, a niestety nie wyglądają zbyt estetycznie. Można jednak wykorzystać odplamiacz do ubrań, który skutecznie pomoże zapomnieć o tym przykrym problemie.

Jak działa odplamiacz i czym tak naprawdę jest?

Chcąc zastosować odplamiacz do ubrań, powinniśmy wiedzieć, czym tak naprawdę jest ten środek chemiczny. Wiele osób myli odplamiacze z wybielaczami, co niestety może doprowadzić do zniszczenia odzieży. A więc dobry odplamiacz jest detergentem chemicznym, który poprzez odpowiedni skład oraz formułę, która działa na zasadzie wywabiania plam oraz rozpuszczania koloru, jest w stanie wyczyścić materiał. Dzięki temu nawet najtrudniejsze plamy z czerwonego wina bądź kosmetyków, które głęboko wniknęły w strukturę materiału, mogą być skutecznie usunięte. Odplamiacz do tkanin może być wykorzystywany zarówno do białego bądź kolorowego materiału.

Jak używać odplamiacz?

Chcąc oczyścić odzież z plam, powinniśmy na samym początku wykonać test potwierdzający, że dobry odplamiacz na stare plamy bądź te nowe, nie uszkodzi odzieży. Z tego względu warto gdzieś w niewidocznym miejscu odzieży wykonać niewielką próbę. Nie zawsze jeden rodzaj odplamiacza będzie doskonały na wszystkie typy materiału. Czy to odplamiacz w sprayu, czy też zwykły w płynie zazwyczaj na opakowaniu jest napisane, do jakiego typu zabrudzeń jest on najlepszy. Kolejną ważną kwestią, o której już wspominaliśmy, jest dobór, czy to ma być odplamiacz do białego, czy też do koloru. Zazwyczaj środki do białego przeciwdziałają powstawaniu żółtych przebarwień.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Płyny do płukania

Krochmale

Środki do prasowania

Chusteczki do prania i suszenia