Nasz sklep Internetowy wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niego oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

zamknij

Tabletki do zmywarki – jakie wybrać, co je wyróżnia oraz które są najlepsze?

Każdy posiadacz zmywarki wie, że tabletki do zmywarki ekologiczne są nieodzownym elementem wyposażenia tego urządzenia. Bez nich niestety skuteczne i efektywne zmywanie naczyń jest trudne, a wręcz niemożliwe. Szeroki wybór różnorodnych produktów sprawia, że nie wiemy jakie kapsułki do zmywarki kupić. Różnią się one ceną, marką oraz oczywiście składem. Najlepsze kapsułki do zmywarki to te, które nie tylko myją naczynia, lecz również dbają o zmywarkę, przeciwdziałając osadzaniu się kamienia. Na rynku dostępne są także tabletki do zmywarki czyszczące szkło i zapobiegające wytwarzaniu się osadu. Jak można więc zauważyć do dyspozycji mamy szeroki asortyment tego typu produktów. Co więc wybrać, aby mieć zawsze czyste naczynia? Jakie są najlepsze kapsułki do zmywarki?

Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

Bez względu czy posiadamy zmywarkę pod zabudowę, czy też wolnostojąca, każda podobnie wyczyści naczynia. To jednak czy zrobi to dokładnie, w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy zastosujemy dobre tabletki do zmywarki. Ich zadaniem jest ułatwienie utrzymania naczyń w czystości. Zawierają różnorodne substancje myjące, nabłyszczające oraz chroniące przed korozją. Większość modeli kapsułki do zmywarki zmiękcza wodę oraz ogranicza osadzanie się kamienia. Ogólnie rzecz ujmując, spora grupa kapsułek do zmywarki wykazuje podobne działanie. Różnią się one natomiast składem chemicznym. Oczywistym jest więc to, że najbardziej zaawansowane modele, takie jak tabletki do zmywarki ekologiczne mogą wydłużyć żywotność samej zmywarki oraz oczywiście naczyń.

Sugeruje się również zakup tabletek w rozpuszczalnej w wodzie folii. Ze względu na liczne związki chemiczne w nich występujące, jest znacznie bezpieczniej korzystać z modelów, które nie wymagają ręcznego ściągania folii ochronnej.

Najlepsze tabletki do zmywarki i jak z nich korzystać?

Decydując się na zakup tabletek do zmywarki, zastanawiamy się, jakie są najlepsze. Zazwyczaj sugeruje się przetestowanie kilku modeli i dopiero wtedy podjęcie właściwej decyzji. Najpopularniejsze są aktualnie Finish Quantum – posiadają rekomendację czołowych producentów zmywarek, a także użytkowników. Działają w niskich temperaturach i są w stanie usunąć nawet mocno zaschnięty tłuszcz. Posiadają również funkcję ochrony szkła oraz srebra. Równie doceniane są kapsułki do zmywarki Fairy Platinum Plus szybko i skutecznie usuwają bardzo zaschnięty tłuszcz, nagromadzony osad oraz resztki jedzenia. Można je wykorzystać do krótkich trybów pracy, ponieważ szybko rozpuszczają się nawet w niskich temperaturach.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Płyny do zmywarki

Proszki do zmywarki

Sole

Czyściki

Nabłyszczacze